Рецепти та статті

ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНУ КОРИЦЮ, А НЕ ПІДРОБКУ?


Ароматна кориця - одна з надзвичайно шанованих спецій, яка використовується ще з біблійних часів і дуже цінується за свої цілющі властивості. Тож буде не зайвим додати її у свій щоденний раціон. Але перед цим вчимося вибирати корицю правильно! Так, так - вона буває, як виявляється різною: справжньою і "підробкою". Отакої ) 
Відмінність "псевдокориці" Кассії і справжньої Цейлонської. 

Кориця, яку можна придбати в магазинах, це подрібнена кора або маленькі гілочки вічнозеленого коричного дерева, основним місцем зростання якого є Шрі-Ланка і південна Індія. Серед чотирьох основних видів кориці (яка продається в магазинах) розрізняють два найбільш поширених: Цейлон і Касія . Але Касія - це так звана « фальшива » кориця, кора спорідненого пряно-ароматного дерева, а не натуральна. І саме нею зараз забиті прилавки наших магазинів.

Однією з найбільш якісних і солодких на смак визнана кориця Цейлон. Вона має СВІТЛІШИЙ коричневий відтінок і багатий аромат. У вигляді паличок Цейлон більш тендітна і ЛЕГКО КРИШИТЬСЯ, адже нарізається тільки внутрішній шар кори.
Кассія ТЕМНІША на вигляд, з ЧЕРВОНУВАТИМ відливом. Вона залишає ГІРКУВАТИЙ ТЕРПКИЙ післясмак. Трубочки Кассії ТОВЩІ і погано піддаються помолу (перш, ніж покласти їх в домашню кавомолку спробуйте просто розламати на кілька шматочків , щоб запобігти поломці електротехніки).

Що робити, якщо в магазині не вдається безпосередньо понюхати і помацати корицю?

Зверніть увагу на упаковку продукту. На ній має зазначатися вид самої рослини, але якщо він відсутній, варто поглянути на країну - виробника. Якщо такої вказані Китай, В'єтнам або Індонезія - ви тримаєте в руках Касію, якщо Шрі-Ланка - Цейлон.

Зрозуміло, бажано купувати пряність у вигляді паличок і вдома перемелювати її самостійно. Для кориці Цейлон ця процедура абсолютно безпечна.

ВАРТІСТЬ кориці Цейлон приблизно в 10 РАЗІВ ВИЩЕ (!), ніж Кассії.
Користь і шкода кориці.

Але зовнішні відмінності - це ще не все! Касія містить дуже високий рівень кумарину ( в 1200 разів вище допустимого) у своєму складі, що дуже шкідливо для печінки і нирок, особливо при регулярному вживанні в їжу. До слова сказати, кумарином в Росії успішно труять щурів, причому їсти його тварині зовсім не обов'язково, досить лизнути або понюхати.

Невеликий вміст кумарину в кориці Цейлон природним чином розріджує кров, стимулює мозкову діяльність і рекомендується для щоденного раціону. Крім того, вчені встановили, що справжня кориця має протимікробну дію, уповільнює зростання грибкових і дріжджових мікроорганізмів, регулює рівень цукру в крові, покращує пам'ять, сприяє виведенню зайвих солей.
Зберігання

Як і інші спеції, з плином часу, кориця втрачає свою силу і аромат, тому зберігати її краще в герметичному посуді, в прохолодному місці, подалі від сонячного світла і тепла. У правильному місці термін зберігання не повинен перевищувати 5 років для паличок і 3 роки для меленої порошку.

При дуже рідкісному застосуванні можна без побоювання використовувати фальшиву спецію, але ПРИ ПОСТІЙНОМУ - тільки НАТУРАЛЬНУ корицю Цейлон. Не заощаджуйте на здоров'ї, витратити його легко, а ось придбати ніде!

Немає коментарів

Додати коментар